18 października 2019 roku zostały ogłoszone wyniki Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Nasza placówka otrzymała 2 miejsce w kategorii szkół podstawowych! Jest to wspaniałe wyróżnienie dla SP nr 385 i naszych podopiecznych, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu! Twórczynią nagrodzonego projektu "Świat bajek" jest Pani Katarzyna Deptuła, nauczycielka języka polskiego oraz opiekun Samorządu Szkolnego w naszej szkole.  

 

INFORMACJE O PROJEKCIE

Krótki opis projektu:

Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski zabawa integracyjna "Świat Bajek" składała się z kilku etapów.

Uczniowie klas 7 i 8 SP oraz 3 gimnazjum przygotowali różne stoiska (muzyczne, matematyczne, sportowe, plastyczne i internetowe), które były związane z treścią wybranych utworów literackich i filmów dla dzieci. Na początku zabawy członkowie Samorządu zachęcili swoich młodszych kolegów do udziału w zumbie i nauczyli ich krótkiego układu tanecznego. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy, którymi opiekowali się wolontariusze przebrani za różne postacie z bajek. Uczniowie podchodzili do kolejnych stoisk i wykonywali przygotowane wcześniej zadania: rozpoznawali fragmenty kultowych filmów animowanych, uczyli się baśniowych piosenek, rozwiązywali proste polecenia matematyczne inspirowane słynnymi utworami dla dzieci, zmagali się z grami zręcznościowymi i uczestniczyli w krótkich warsztatach z malowania twarzy. Kiedy dana grupa wykonała wszystkie polecenia, mogła podpisać się na specjalnej pamiątkowej planszy. "Świat Bajek" przeniósł uczniów do krainy magii i tajemnic oraz pozwolił wszystkim poczuć się jak bohaterowie słynnych baśni i filmów animowanych. Radość  i zaangażowanie dzieci zachęciły starszych uczniów do planowania kolejnych akcji o podobnej tematyce.

Cele:

Głównym celem zabawy "Świat Bajek" było zintegrowanie uczniów naszej szkoły oraz zapoznanie z treścią najsłynniejszych bajek i baśni przy jednoczesnym uwzględnieniu ich szerokich kontekstów kulturowych. Kolejnym istotnym aspektem było zachęcenie starszych uczniów do aktywności samorządowej i artystycznej oraz rozwijanie ich kreatywności.

Adresaci:

Adresatami projektu byli uczniowie klas 0-3 (edukacja wczesnoszkolna) Szkoły Podstawowej nr 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Po raz kolejny uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele idei WOŚP zagrali w naszej szkole na rzecz potrzebujących.

 

logo wośpTo ważna akcja w naszym środowisku. Wolontariusze tak mówią o tej inicjatywie: „ …każdy finał WOŚP jest najpiękniejszym dniem w roku, w którym wszyscy się jednoczą. Orkiestra to miłość, przyjaźń, muzyka, wrażliwość i bezinteresowność”,  „ …bierzemy udział w finałach WOŚP- kwestujemy na ulicach, pracujemy w kawiarence, organizujemy licytacje. Czujemy, że bierzemy udział w czymś wielkim, niecodziennym i bardzo ważnym”, „ …będziemy grać za rok, za dwa, do końca świata i jeden dzień dłużej! WOŚP pomaga ludziom od najmłodszych do najstarszych, a sama świadomość uczestniczenia w tak szlachetnym przedsięwzięciu jest dla nas największą nagrodą!”.

 

Tegoroczna edycja WOŚP-u wprowadziła do naszej szkoły mnóstwo wspaniałych emocji, niezaprzeczalnie przeżyliśmy magiczny czas. Nie zapominamy jednak o tym, co wydarzyło się w jej kulminacyjnym momencie w Gdańsku. Śmierć pana prezydenta Pawła Adamowicza wstrząsnęła nami wszystkimi. Dziś już wiemy, że ta tragedia nie zgasiła ducha pomagania. Jesteśmy dumni, że wraz z innymi uczestniczymy w akcji szerzącej dobro i uczącej, że ofiarność, szlachetność i empatia są źródłem szczęścia.

Z wielką satysfakcją informujemy, że sztab przy SP 385 zebrał  64 408,82 zł.  W tym dochód z kawiarenki wyniósł 3 761,63zł, a z licytacji  - 7 785,00 zł.

Czytaj więcej...

flaga polski ruchomy obrazek 0001

JPilsudskiSzanujemy przeszłość, tworzymy przyszłość” – projekt na 100-lecie Niepodległości w SP 385

 

Rok 2018 jest rokiem szczególnym dla wszystkich Polaków, ponieważ obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości z tym związanych nie mogło zabraknąć w Szkole Podstawowej nr 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Już od zeszłego roku szkolnego nasza społeczność realizowała projekt edukacyjny związany ze Świętem Niepodległości. Podjęte zostały działania w wielu dziedzinach, by w różnorodny sposób zaangażować dzieci i młodzież. Dzielnicowy konkurs wiedzy o Marszałku, międzyszkolna debata uczniów, a nawet matematyczne zmagania „100 przykładów w 19 minut i 18 sekund” – to tylko niektóre z aktywności, jakie podjęli uczniowie i nauczyciele.

Czytaj więcej...